Aktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, TadilatAktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, Tadilat

Kat Karşılığı İnşaat yapımı

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT YAPIMI

Arsasını kat karşılığı müteahhitlere vermeyi düşünenlerin dikkat etmesi, daha doğrusu bilmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Aksi takdirde sonuç hayal kırıklığı olabiliyor.

Arsa sahiplerinin, kar karşılığı inşaat  yapımı ile ilgili bilmesi gerekenler ;

 

Kat Karşılığı

Yatırımcıların, kat karşılığı arsa sahiplerine sunduğu cazip teklifler, maddi gücü olmayan arsa sahiplerini cezbediyor. Artık, kat karşılığı, müteahhite arsa vermek, mülk sahiplerinin en sık başvurduğu yöntemlerden birisi oldu.

Kat karşılığı'nda, genellikle arsası üzerine inşaat yapmaya yeterli maddi gücü olmayanlar tarafından tercih edilen bu yöntem ile arsası karşılığında müteahhitle anlaşan mülk sahibi, hiç bir masraf altına girmeden ev ya da iş yeri sahibi oluyor.

Kat karşılığı, arsa sahibi payına düşen gayrimenkulu satabildiği gibi, kiraya vererek sürekli bir gelir elde edebiliyor.

Kat karşılığı'nda Türkiye’de son yıllarda inşaat sektöründe yaşanan hareketlilikle birlikte, kat karşılığı arsasını bu şekilde değerlendirenlerin sayısıda her geçen gün artıyor. Yatırımcıların yüksek talebi arsa fiyatlarını sürekli yükseltirken, yükselen fiyatlar ise arsaların değerine değer katıyor.

Bu durumda elinde arsası olanların hem müteahhitle pazarlık yapma şansları hem de paylarına düşen oran daha fazla oluyor.

Kat karşılığı, arsa sahiplerinin dikkat etmesi gereken pek çok nokta var. Aksi halde sonuç hayal kırıklığı ile sonuçlanabiliyor.

1. KAT KARŞILIĞI ARSA YATIRIMI YAPACAKLAR NERELERİ TERCİH ETMELİDİR?

 

 

 

·Kat karşılığı, İSKİ Dere ve Göl Koruma koruma kriterlerine dikkat edilerek arsa alınmalıdır.

 

 

 

·Kat karşılığı,  Orman tahdit haritalarına baktırılmalıdır.

 

·Kat karşılığı, Yüksek gerilim, BOTAŞ hatlarına dikkat edilerek arsa tercihi yapılmalıdır.

 

2. KAT KARŞILIĞI MÜTEAHHİTLER EN ÇOK HANGİ BÖLGELERİ TERCİH EDİYORLAR?

 

''Kat karşılığı'nda, Avrupa Yakası : Beylikdüzü, Bahçeşehir, Hadımköy, Fulya, Ispartakule, Kayabaşı, Arnavutköy, Çağlayan, Sarıyer, Maslak, Silivri, Çatalca, Esenyurt, Başakşehir.

Anadolu Yakası :Fikirtepe, Beykoz (Zerzavatçı, Örnekköy, Elmalı, Riva, Sancaktepe, Polonezköy), Kurtköy, Tepeören, Ataşehir, Çekmeköy (Çatalçeşme, Paşaköy), Şile, Şerifali, Alemdağ, Ağva, Akfırat.


3. KAT KARŞILIĞI ARSAYI MÜTEAHHİTE VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

 

 

 

 

·Kat karşılığı, Yeni müteahhit ise şirketin veya kendisinin mali yapısı ayrıntılı incelenmeli, bankalardan ve çevresinden güçlü referanslar istenmeli,

 

 

 

 

 

·Kat karşılığı, İş deneyimi ve ekip çalışmasını oluşturacakların incelenmesi gerekir.

 

 

·Kat karşılığı,  Proje üretilecekse teslimden sonraki hizmetleri de veren müteahhitler tercih edilmeli,

·Kat karşılığı, Her iki tarafı da zor durumda bırakmayan hukuki kurallara dayalı alenî sözleşme yapılmalı,

·Kat karşılığı, Arsa hisse devrini belli kurallara bağlayarak daha sonra devir etmeli , devir zorunluluğu kaçınılmaz ise teminat mektubu alarak kendini korumalı.

·Kat karşılığı, Yapılan sözleşme ve imar planları dışında üretim yapmama teminatı alınmalı ve kat mülkiyeti teslimatlı sözleşme yapılmalı .

·Kat karşılığı, Teslimat süresine dikkat edilmeli, bu süre iş hacmine göre ve bölgeye göre 12-18  ayıgeçmemeli, gecikmelerde yaptırım koyulmalı.

·Kat karşılığı, Projeler çok iyi analiz edilerek planlar oluşturulmalı ve kullanılacak malzemeler baştan tespit edilerek sözleşmeye yazılmalıdır.

 

4. KAT KARŞILIĞI HANGİ ARSAYA KAÇ DAİRE VERİLİYOR?

·Kat karşılığı, İmar durumuna bağlı bir durumdur, çok satan bir bölgede ve yeri iyi ise arsa sahibinin payına düşen oran artar.

 

·Kat karşılığı, Gelişime açık alanda üretim yapılıyor ise müteahhit risk aldığını düşündüğü için  daire sayısı 100 birim üzerinden 25 ‘lere kadar düşebilir.

·Kat karşılığı, Gelir paylaşımlı üretim de planlanabilir, bu durum arsa sahibi için avantajlıdır. Dezavantajı ise mülkün satışından sonra paylaşımın yapılacak olmasıdır. Oysa kat karşılığında daireler bitirilince teslim edilmektedir.

5. KAT KARŞILIĞI ARSAYI MÜTEAHHİTE VERMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

·Kat karşılığı'nda,  Hızlı çözümler üretirler,

 

 

 

·Kat karşılığı'nda, Planlı yapılaşmada ve gelişmede etken olurlar,

 

 

 

 

 

·Kat karşılığı'nda, Para harcamadan daire sahibi olmanızı sağlarlar, böylelikle düzenli kira geliri elde etme imkanı oluşur,

 

 

·Kat karşılığı'nda, Arsa sahipleri arsa olarak satmaktan daha çok para kazanırlar.

6. KAT KARŞILIĞI ORAN NASIL SAPTANIR ?

·Kat karşılığı'nda, Bu oran genelde %50 – %40 –%30 olarak uygulanmak istenir ancak arsanın bulunduğu bölge ve konumuna göre % ler farklılık  gösterir .

 

·Kat karşılığı sözleşmeleri imar değişikliği ve plan tadilatı da dahil olmak üzere daire  adedi üzerinden değil yapılacak inşaatın % si üzerinden yapılmalıdır.

7. KAT KARŞILIĞI YATIRIMCILARIN EN ÇOK ARSA ALDIKLARI YERLER NERELERDİR?

 

·Kat karşılığı'nda, Toki ve Kiptaş’ın konut ve villa planı yaptığı bölgeler,

 

·Kat karşılığı'nda, Marka inşaat şirketlerinin arsa satınaldığı bölgeler ·Kat karşılığı'nda, Üniversite kurulması planlanan bölgeler ,

·Kat karşılığı'nda, Planlı kentleşmenin yapıldığı bölgeler,

·Kat karşılığı'nda, 3. Köprü ve yol bağlantılarının civarları,

·Kat karşılığı'nda, Hızlı büyüyen ve göç alan kentler ,

·Kat karşılığı'nda, Gelişmeye açık yerler ve otoban (E-6) ve E-5 e yakın çıkış noktaları olan bölgeler,

·Kat karşılığı'nda, Endüstri tesisleri ve Lojistik alanlara yakın olan bölgeler ,

·Kat karşılığı'nda, Havalimanı ve limanlara yakın bölgeler , okul , hastane,alışveriş merkezi ihtiyacı olan bölgeler.

Esenyurt projemiz

 

 

 

 

GÜRPINAR PROJEMİZ ABLOK

 

ABLOK 30 DAİRE

 

 

 

 

 

BBLOK 24 DAİRE

 

 

 

Aktifler yapı,aktifler Kat karşılığı inşaat ,aktifler Kat karşılığı inşaat,ulus Kat karşılığı inşaat,Nişantaşı Kat karşılığı inşaat ,Beşiktaş Kat karşılığı inşaat ,Kat karşılığı inşaat İstanbul,dış cephe Kat karşılığı inşaat , iç cephe Kat karşılığı inşaat ,bina Kat karşılığı inşaat ,Kat karşılığı inşaat fiyatları, Kat karşılığı inşaat Küçükçekmece, bahçeşehir Kat karşılığı inşaat , bina içi Kat karşılığı inşaat , doğru Kat karşılığı inşaat enerji kimlik belgesi, enerji tasarruf kanunu, ısı yalıtımı, Kat karşılığı inşaat İstanbul, izolasyon cephe kaplama,Kat karşılığı inşaat şişli, Kat karşılığı inşaat Ataköy, Kat karşılığı inşaat avcılar, Kat karşılığı inşaat bağcılar, Kat karşılığı inşaat Bahçelievler, Kat karşılığı inşaat Bakırköy, Kat karşılığı inşaat Beşiktaş, Kat karşılığı inşaat Beykoz, Kat karşılığı inşaat beylikdüzü ,Kat karşılığı inşaat Büyükçekmece, Kat karşılığı inşaat cennet, Kat karşılığı inşaat esenler, Kat karşılığı inşaat esenyurt, Kat karşılığı inşaat fatih ,Kat karşılığı inşaat firmaları,Kat karşılığı inşaat fiyatları,Kat karşılığı inşaat Gaziosmanpaşa ,Kat karşılığı inşaat güngören,Kat karşılığı inşaat İstanbul,Kat karşılığı inşaat Kadıköy,Kat karşılığı inşaat Kağıthane, Kat karşılığı inşaat kanunu, Kat karşılığı inşaat kartal, Kat karşılığı inşaat malzemeleri,Kat karşılığı inşaat mecidiyeköy,Kat karşılığı inşaat merter,Kat karşılığı inşaat nasıl yapılır,Kat karşılığı inşaat nedir, Kat karşılığı inşaat Ortaköy,Kat karşılığı inşaat Pendik,Kat karşılığı inşaat Sarıyer,Kat karşılığı inşaat sefaköy, Kat karşılığı inşaat Silivri, Kat karşılığı inşaat sözleşmesi Kat karşılığı inşaat şişli, Kat karşılığı inşaat teklif örneği, Kat karşılığı inşaat teknik şartnamesi, Kat karşılığı inşaat tuzla,Kat karşılığı inşaat Zeytinburnu, Kat karşılığı inşaat beylikdüzü,Kat karşılığı inşaat Yeşilyurt,Kat karşılığı inşaat ,yeşil köy,Kat karşılığı inşaat bahçeşehir,Kat karşılığı inşaat başakşehir, Kat karşılığı inşaat halkalı,Kat karşılığı inşaat ataköy Aktifleryapı,ulus fabrika tadilat,Nişantaşı kat karşılığı inşaat ,dış cephe kat karşılığı inşaat,tadilat, inşaat tadilatı, doğru fabrika tadilat enerji kimlik belgesi, enerji tasarruf kanunu,kat karşılığı esenler tadilat firmaları,Mobilya,mobilya tadilatı, Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, kat karşılığı inşaat yapımı istanbul, istanbul inşaat, istanbul inşaat yapımı, kat karşılığı inşaat projeleri,istanbul kat karşılığı inşaat projeleri
Çözüm Ortaklarımız
Partnerlerimiz | Aktifler Yapı | Fabrika Tadilat, Kat Karşılığı İnş, Mantolama, Tadilat
UT